Home

Demilitarizované pásmo Korea

Jižní Korea Korejské demilitarizované pásmo mapa

Demilitarizované pásmo, jehož délka dosahuje přibližně 250 kilometrů, rozděluje Korejský poloostrov od roku 1953. Experti odhadují, že během korejské války i v následujících letech byly podél hranice rozmístěny asi dva miliony min. A to zejména proto, aby se předešlo případné infiltraci ze strany nepřítele Jižní Korea je zemí nepřeberného množství historických lokalit, které dodnes připomínají dlouhou a komplikovanou korejskou historii. K vidění je vše, od dávných paláců připomínajících období Tři království Koreje až po Korejské demilitarizované pásmo, které je více než aktuální vzpomínkou na korejskou válku a také překvapivým turistickým magnetem Korejská válka byl válečný konflikt, který probíhal od 25. června 1950 do 27. července 1953 mezi Jižní Koreou podporovanou OSN a Korejskou lidově demokratickou republikou neformálně podporovanou Sovětským svazem a Čínskou lidovou republikou.Byla primárně důsledkem politického rozdělení Koreje podle dohody vítězných Spojenců v závěru tichomořské části druhé.

Jižní Korea, plným názvem Korejská republika (korejsky Tehan minguk), je stát ve východní Asii, zaujímající jižní polovinu Korejského poloostrova.Jeho jediným přímým sousedem je Severní Korea.Jinak je obklopen moři, Žlutým, Japonským a Východočínským. Počet obyvatel přesahuje 51 milionů (2019). Největším a zároveň hlavním městem je Soul Severní a Jižní Korea postavily silnici přes společnou hranici. Silnice, která se táhne skrz demilitarizované pásmo rozdělující Korejský poloostrov, bude využívána příští rok pro společné operace, jejichž cílem je nalézt ostatky obětí korejské války z let 1950-53 Jihokorejská armáda oznámila, že nad demilitarizované pásmo vyslala stíhačky kvůli podezření, že se blíží letoun KLDR. Podle vojenských zdrojů startovaly kvůli neidentifikovanému objektu. Ukázalo se, že šlo o hejno ptáků The Korean Demilitarized Zone runs along the complete 248-km land border between North Korea and South Korea and is 4 km wide. DMZ from Mapcarta, the open map

Nevstupovat. Demilitarizované pásmo, to jsou zátarasy, ostnaté dráty a vojenské hlídky Jihokorejský voják, vysoký a svalnatý, stojí strnule jako socha. Zaťaté pěsti u boku, přes tmavé brýle několik dlouhých minut upřeně zírá na sever. Hned proti němu je pozice jeho severokorejského kolegy, vlastně nepřítele

Demilitarizované pásmo (z latinského de-od, z, pryč a militaris vojenský) je pásmo bez vojenské přítomnosti, tj. území, kde se nenacházejí vojenské jednotky, zbraně, vojenská technika, vojenská stanoviště apod. Bývá vytyčováno dohodou, například mezi dvěma státy, mezi kterými existuje vojenské napětí a které se obávají napadení (případně se. Soul Korejské demilitarizované pásmo (anglicky: Korean DMZ, korejsky: 한반도 비무장 지대) je pás země protínající Korejský poloostrov zhruba na polovinu v okolí 38. rovnoběžky, který slouží jako nárazníková zóna mezi Severní a Jižní Koreou.Je 250 km dlouhé a přibližně 4 km široké Americký prezident Barack Obama navštívil demilitarizované pásmo mezi oběma korejskými státy a označil je za hranici svobody, napsala agentura AFP. V době, kdy v regionu panuje značné napětí kvůli plánovanému vypuštění severokorejského satelitu, který je podle Soulu jen zástěrkou pro testy raket dlouhého doletu, přijel Obama do Jižní Koreje na víkendový summit o. Korea: Obama navštívil demilitarizované pásmo . Svět. 25. března 2012 10:58. PCHANMUNDŽON - Americký prezident Barack Obama navštívil demilitarizované pásmo mezi oběma korejskými státy a označil je za hranici svobody, napsala agentura AFP. V době, kdy v regionu panuje značné napětí kvůli plánovanému vypuštění.

11 vztahy: Demilitarizované pásmo, Jižní Korea, Kidžong, Kilometr, Korejská válka, Korejský poloostrov, Nárazníková zóna OSN (Kypr), Pchanmundžom, Severní Korea, Vietnamské demilitarizované pásmo, 1953. Demilitarizované pásmo. Demilitarizované pásmo (z latinského de- od, z, pryč a militaris vojenský) je pásmo bez vojenské přítomnosti, tj demilitarizované pásmo. Trump při setkání s Kimem jako první prezident USA překročil hranici KLDR vydáno 30. června 2019. Syrská vláda viní povstalce z chemického útoku na Aleppo, otrávilo se 94 lidí Jižní Korea v pondělí obvinila KLDR, že v demilitarizovaném pásmu umístila miny, které minulý týden.. Korean Demilitarized Zone. English: The Demilitarized Zone (or DMZ) in Korea is a strip of land running across the Korean Peninsula that serves as a buffer zone between North and South Korea. The DMZ cuts the Korean Peninsula roughly in half, crossing the 38th parallel on an acute angle, with the west end of the DMZ lying south of the parallel.

thumb Korejské demilitarizované pásmo (anglicky: Korean DMZ, korejsky: 한반도 비무장 지대) je pás země protínající Korejský poloostrov zhruba na polovinu v okolí 38. 30 vztahy Category:Demilitarized Zone of Korea. English: The Korean Demilitarized Zone is a strip of land running across the Korean Peninsula that serves as a buffer zone between North and South Korea. 한국어: 한반도의 군사 분계선 (韓半島—軍事分界線, 영어: Military Demarcation Line)은 대한민국 (남)과 조선민주주의.

Demilitarizovaná zóna alebo demilitarizované pásmo (skr. DMZ) môže byť: špecificky napr.: v informatike: počítačová sieť s kontrolovanými možnosťami prístupu na servery, ktoré sú na sieť pripojené, pozri demilitarizovaná zóna (informatika) Toto je rozlišovacia stránka. Obsahuje rozličné významy uvedeného hesla Obama navštívil demilitarizované pásmo vůbec poprvé. Americkým vojákům shromážděným v jídelně Camp Bonifas nedaleko mezikorejské hranice řekl, že jsou součástí dlouhé řady vojáků, kteří umožnili Jižní Koreji prosperovat. Vy jste, pánové, na hranici svobody, prohlásil Obama

Jak se žije na demilitarizované zóně, která

Korea má pak rozlohu při-bližně 219 000km2 a v Evropě jí v daném ohledu nejvíce odpovídá Bělorusko se svými 207 000 km2. Jižní Korea (politické rozdělení) 3 ÚVODNÍ INfORMACE O JIžNÍ KOREJI POLOHA Jižní Korea, oficiálně nazývaná Korejská republika, se nachází ve východ-ní Asii Stáhnout Jsa v rámci Dmz, Korea - 8 září 2017: vojáci OSN blízko u modré budovy na severu Jižní Koreje hranice Severní Koreje turisty na balkóně v pozadí korejské demilitarizované zóny, Panmunjomu - stock redakční fotografii # 171923416 z Depositphotos kolekce milionů prémiových fotografií s vysokým rozlišením, vektorových obrázků a ilustrací 30 tisíc mrtvých, o nichž se muselo mlčet: Jižní Korea si léčí bolest po masakru na Čedžu Krvavá událost byla po desetiletí tabu, protože většina viníků pocházela z vlastních řad - z jihokorejské armády, navíc podporované Američany. 70 let poté chce vláda ukázat, že dějinám umí čelit New York 3. apríla (TASR) - Severná Kórea sa rozhodla, že podporí plán pešieho pochodu cez demilitarizované pásmo medzi dvoma Kóreami, ktorý navrhli prominentné predstaviteľky ženského hnutia - medzi nimi aj líderka druhej vlny feminizmu z prelomu 60. a 70. rokov Gloria Steinemová Jižní Korea vychází vstříc zájmu turistů Přitom právě Kim Ir-Sen zahájil válku, která poloostrov definitivně rozdělila. A demilitarizované pásmo je i přes svoji oblíbenost u turistů připomínkou, že konflikt i přes dlouholeté příměří dál pokračuje. autoři: Václav Jabůrek, and.

Demilitarizovaná zóna mezi Korejemi

  1. Korejské demilitarizované pásmo je pás země protínající Korejský poloostrov zhruba na polovinu v okolí 38. rovnoběžky, který slouží jako nárazníková zóna mezi Severní a Jižní Koreou. Je 250 km dlouhé a přibližně 4 km široké. Pásmo vzniklo v roce 1953 po ukončení korejské války. Na severní straně hranice se nachází přibližně 700 000 severokorejských.
  2. Severní Korea. NOVÉ Demilitarizované pásmo mezi Severní a Jižní Koreou Foto: FOTO: Shutterstock. Svět. Echo24, ČTK 17. listopadu 2017. Severokorejský voják, který v pondělí uprchl přes hranici do Jižní Koreje a byl přitom postřelen svými kolegy ve zbrani, má ve střevech neuvěřitelné množství parazitů..
  3. Obsah filmu Pohraniční pásmo. Při přestřelce na mostě, ze kterého není návratu v demilitarizované zóně jsou zabiti dva severokorejští vojáci. Severní Korea to bere jako útok ze strany Jižní Koreje, a naopak Jižní Korea tvrdí, že pohřešuje dva vojáky..

Cesta do země nikoho mezi dvěma Koreami.Pásmo podél 38. rovnoběžky na Korejském poloostrově je vylidněné, ovládají ho pouze hlídkující vojáci. Autoři dokumentu měli ojedinělou šanci podívat se tam, kam se běžný smrtelník nemá šanci dostat. Seznámím Demilitarizované pásmo: pásmo bez přítomnosti vojáků, zbraní a armádních stanovišť. Doporučujeme: BOWMAN, John S. Kronika dějin 20. století. Rev. a dop. vyd. Praha: Columbus, 1993, 280 s. ISBN 8090157823. Americký dokumentární film Korean War in Color (Korejská válka v barvě) byl natočen v roce 2011. V 87 minutách. Demarkační linie byla konečně stanovena 20. července pár kilometrů severně od 38. rovnoběžky a kolem ní demilitarizované pásmo. 27. července 1953 v 10:00 dopoledne podepsala OSN s představiteli Severní Koreje a Číny Dohodu o příměří. Ta nicméně nabývala platnosti až v 22:00 téhož dne 4. den: Po snídani transfer k Demilitarizované zóně (DMZ), dokumentující tragickou historii země, která se v korejské válce (1950-1953) rozdělila na dva státy - komunistický na severu a kapitalistický na jihu. Demilitarizované pásmo, vzdálené 44 km od Soulu, je v současnosti nejpřísněji střeženou hranicí na světě

Obama navštívil demilitarizované pásmo mezi Severní a

10. července 1951 bylo zahájeno mírové jednání, které se ovšem protáhlo o další dva roky, během kterých boje mezi jihem a severem neustávaly. Konečně 20. července 1952 se s novým prezidentem USA Dwightem Eisenhowerem daly věci do pohybu. Byla stanovena demarkační linie a demilitarizované pásmo. 27 Severní Korea podle jihokorejských zdrojů přemístila raketu dlouhého doletu na základnu na severozápadě země. KLDR tvrdí, že chce vynést satelit, ale panuje přesvědčení, že hodlá vyzkoušet armádní raketu s dlouhým doletem. Japonsko kvůli avizovanému startu uvedlo do pohotovosti protiraketový štít. Americký prezident dnes navštívil demilitarizované pásmo mezi. Z KLDR prchá každoročně do Jižní Koreje asi tisíc lidí, ale velmi málo z nich volí cestu přes demilitarizované pásmo, které je nejstřeženější oblastí světa. Většina lidí prchá přes hranici do Číny, která je ale někdy vrací zpět. Jižní a Severní Korea jsou dodnes fakticky ve válečném stavu

Demilitarizované pásmo neobsadí Severní Korea v neděli oznámila, že provedla velice významný test na základně Sohe, kterou v minulosti využívala k vynášení raket do vesmíru.... 4. 12. 2019. Severní Korea slavnostně představila svoji socialistickou utopii. Do města Samčijon se vejdou až čtyři tisíce rodi Korea je historické území, obývané téměř výhradně etnickými Korejci, ve východní Asii na Korejském poloostrově a přilehlé pevnině, na severu ohraničené řekami Amnok. dodnes nebylo nahrazeno mírovou smlouvou a středem Korejského poloostrova se táhne demilitarizované pásmo s nejpřísněji střeženou hranicí na.

-iu Izraelsko-syrské demilitarizované pásmo. iv Côte d'Ivoire (Pobřeží Slonoviny)-iw Izraelsko-jordánské demilitarizované pásmo. iy Irácko-saudskoarabská neutrální zóna. ja Japonsko. ji Johnston (atol) jm Jamajka-jn Jan Mayen (ostrov) jo Jordánsko. ke Keňa. kg Kyrgizstán-kgr Kirgizská SSR. kn Korea severní. ko Korea. Před sedmdesáti lety vpadla severokorejská vojska do Jižní Koreje a započala tím tříletý konflikt, lakonicky známý jako korejská válka. V ozbrojeném konfliktu zahynuly nejméně tři miliony lidí, z toho přes milion a půl Korejců. Po rozdělení poloostrova ztratily čtyři miliony lidí možnost kontaktu s rodinami na druhé straně hranice Jižní Korea vyvinula raketu dlouhého doletu Hyunmu-3C Je politováníhodné, jak malé změny se za posledních 20 let udály v KLDR. Na rozdíl od Jižní Koreje tu nedošlo k žádnému pokroku, řekl Gates při pohledu dalekohledem na demilitarizované pásmo 24hod.sk - Severná Kórea dala súhlas s pochodom žien cez demilitarizované pásmo - Na archívnej snímke z 11. marca 2015 organizátorky plánovaného pochodu žien cez demilitarizované pásmo medzi dvomi Kóreami, Christine Ahnová (vľavo) a Gloria Steinemová

13. listopadu 2017, SEVERNÍ/JÍŽNÍ KOREA: 8minutové video zachycující útěk severokorejského vojáka - defektora (v komunistické terminologii zrádce/přeběhlíka na stranu cizí zpravodajské služby) přes Korejské demilitarizované pásmo (DMZ). Voják ujel v armádním jeepu přes tzv. Most bez návratu (na něm byli vypuštěni zajatci Korejské války z obou stran a mohli se. Demilitarizované pásmo neobsadí Severní Korea ve středu ráno místního času odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu, které uletěly přibližně 250 kilometrů. Uvedl to dnes... 26. 7. 2019. KLDR odpálila dvě rakety krátkého doletu. Střely dopadly do Japonského moř Severokorejští vojáci dnes postřelili svého druha, když přes demilitarizované pásmo prchal do Jižní Koreje. Muže pak následně nalezli jihokorejští vojáci na jižní straně hraniční vesnice Pchanmundžom, 50 metrů od vojenské demarkační linie. Informoval o tom server BBC

Jižní Korea: Unikátní Diamantové hory a demilitarizovaná

Jižní a Severní Korea obnoví železniční síť, kterou rozdělila jihokorejská válka z let 1950-1953. První jmenovaná země proto vyšle ke svému sousedovi delegaci, jež severokorejské železnice prověří. Projekt vyžaduje roky práce a ze strany Jižní Koreje také miliardové investice Severokorejský zběh byl pětkrát postřelen, stále je v bezvědomí. 16:51, 14. listopadu 2017 Autor: Globe24.cz / ČTK / Lucie Kratochvílová Soul - Severokorejský voják, který v pondělí přeběhl přes demilitarizované pásmo do Jižní Koreje, byl postřelen nejméně pětkrát Demilitarizované pásmo Tzv. DMZ je 4 km široká a 250 km dlouhá, silně protunelovaná a střežená nárazníková zóna oddělující dva znepřátelené korejské státy - Jižní Koreu a komunistickou KLDR Od roku 1953 do dnešních dní v Koreji je defakto pořád válečný stav a je jen uzavřené příměří. Když jsem měl tu možnost navštívit DMZ (Demilitarizované pásmo), tak můžu jen potvrdit, že válečné napětí tam opravdu je a už několikrát stačilo málo a válka opět vypukla Sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una dnes navštívila demilitarizované pásmo oddělující obě Koreje, aby vyjádřila soustrast Soulu v souvislosti s úmrtím někdejší jihokorejské první dámy I Hi-ho. Jihokorejským představitelům předala květiny a kondolenční dopis od vůdce Kima, informovala agentura R

Severokorejce zatkla jihokorejská armáda

  1. Demilitarizované pásmo neobsadí Severní Korea v úterý vyhodila do povětří styčný úřad obou korejských států nacházející se v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Oznámilo to..
  2. Zajímavé cestopisy a zážitky z cest v lokaci Vietnam - Demilitarizované pásmo (DMP
  3. Tento poutavý seriál nám prostřednictvím nevšedních 4K záběrů představí šest z nejikoničtějších zdí a pohraničních bariér světa. Podíváme se na zeď oddělující Spojené státy americké od Mexika, na korejské demilitarizované pásmo, na zeď oddělujíc

Pásmo Gazy - Gazan kaista Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí seDejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení. pásmo n. zone, area, range. demilitarizované pásmo ― demilitarised zone. tape measure. This noun needs an inflection-table template. časové pásmo (time zone). pásmo in Příruční. 6. 2020. KLDR pozastavila plány na vojenské kroky proti Jižní Koreji. Demilitarizované pásmo neobsadí. 24. 6. 2020. Severokorejský vůdce Kim Čong-un v úterý rozhodl o tom, že KLDR pozastaví svoje plány na podniknutí vojenských kroků vůči Jižní Koreji Úvod Zkušenosti ze zahraničí Praktikantský pobyt v Audi Volkswagen Korea Ltd. Zkušenosti ze zahraničí.

Jižní Korea vyslala stíhačky na hranici s KLDR

KLDR a Jižní Korea začaly odstraňovat miny z pohraničí

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka pokračuje druhým dnem v pracovní cestě vládní delegace v Korejské republice. Dnes se premiér věnoval podpoře investic a podnikatelů, dopoledne zahájil podnikatelské fórum a zúčastnil se investičního semináře. Premiér dále navštívil Korejské demilitarizované pásmo a setkal se také s předsedou Národního shromáždění Ui-hwa. DMZ Vietnam 's Demilitarized Zone, or DMZ, is the area around the former border between North and South Vietnam. Historically it was a narrow band of terrain extending from Laos to the coast, five km on either side of the Ben Hai River, roughly on the 17th parallel, north latitude Viceprezident USA Mike Pence navštívil demilitarizované pásmo dělící Korejský poloostrov. 17.04.2017, Sputnik Česká republik

Nejzajímavější historické lokality Jižní Koreje Reflex

demilitarizovaná zóna příd + ž. demilitarizované pásmo příd + s. The demilitarized zone between North and South Korea is the world's most heavily armed border demilitarizovaná zóna. Zprávy, analytika a multimédia. Čtěte další příspěvky na stránce Sputnik Česká republika CV3 - Demilitarizovana zona. xkukel Oct 5th, 2016. Kluci, demilitarizované pásmo je za rohem. OpenSubtitles2018.v3 Kompleks przemysłowy Kaesong (KIC) położony jest w Korei Północnej, sześć mil na północ od strefy zdemilitaryzowanej Korea, korejsky na severu Čosŏn (조선), na jihu Hanguk (한국), je historické území, obývané téměř výhradně etnickými Korejci, ve východní Asii na Korejském poloostrově a přilehlé pevnině, na severu ohraničené řekami Amnok (čínsky Ja-lu) a Tuman (Tchu-men)

Korejská válka - Wikipedi

Demilitarizované pásmo sice bylo vyčištěné, ale příroda si dělá, co chce. Stromy si rostou - a brání ve výhledu válčícím stranám. Občas je třeba je prořezat, což může být docela krvavá situace. Zvlášť když strom prořezávají američtí vojáci a nelíbí se to Severokorejcům Jižní a Severní Korea jsou dodnes fakticky ve válečném stavu. Demilitarizované pásmo střeží z obou stran stovky tisíc vojáků připravených k boji. Hranici lemuje ostnatý drát a protitankové překážky. Má se za to, že v příhraniční oblasti leží více než milion min, napsala agentura AP. Nežijí zde žádní civilisté

Jižní Korea - Wikipedi

Stáhnout Korejské demilitarizované zóny na hranicích Severní Koreje a Jižní Koreje. Ze strany Jižní Korea. Obrázek se v dubnu 2014 - stock redakční fotografii # 62718225 z Depositphotos kolekce milionů prémiových fotografií s vysokým rozlišením, vektorových obrázků a ilustrací Severokorejský voják byl postřelen svými druhy ve zbrani, když přes demilitarizované pásmo v pondělí dezertoval do Jižní Koreje. Zběh s poraněným ramenem a loktem byl nalezen na jižní straně hraniční vesnice Pchanmundžom, 50 metrů od vojenské demarkační linie, informovalo jihokorejské ministerstvo obrany korea.jpg. Korejské demilitarizované pásmo je asi 4 km široký pruh země mezi Severní a Jižní Koreou. Pásmo vzniklo 27. července 1953 tak, že znepřátelené armády ustoupily zhruba 2 km od frontové linie. Pásmo je sice demilitarizované, ale při jeho okrajích se výrazně koncentrují ozbrojené síly.. Veškeré styky mezi oběma státy po válce ustaly.Na hranici mezi oběma státy bylo vytvořeno 4 km demilitarizované pásmo.V letech 1974-78 odhalila Jihokorejská armáda dva severokorejské invazní tunely , které vedly hluboko na území J. Koreje.Těmito tunely mohlo během 1 hodiny projít 30 000 vojáků i s výzbrojí.Hranice vedou.

demilitarizované pásmo (válečný stav); Jižní Korea - průmysl, zemědělství, chaebol - konglomerát firem, průmysl, zemědělství, globální ekonomika Jižní Korey - asijský tygr. 24) Postsovětský makroregion - Severní Eurasie (Asijská část Ruska - Sibiř a Dálný východ, státy SNS, Zakavkazsko a střední Asie) Severní Korea, jak ji neznáte: 10 snímků uzavřené komunistické země 13.11.2016 - Martin Reichman Severní Koreu si většina lidí spojuje se všeobecnou bídou, ostře kontrastující s okázalými komunistickými stavbami Rozhodně by se jim ale nechtělo zaútočit po pevnině, bo to demilitarizované pásmo mezi J a S Koreou je kilometr široké a přeplněné minama a dalšíma překážkama a bombama. Navíc na to z obou stran míří ohromné množství zbraní, takže útok jak Jižní tak Severní Korey by dopadl hůř než na západní frontě za 1. Krvavé demilitarizované pásmo. Obzvláště krvavým obdobím v oblasti demilitarizovaného pásma se stala léta 1966 až 1969. V té době ztratili Američané 51 padlých a 114 raněných. Konflikt vypukl 2. listopadu 1966, když Severokorejci ze zálohy usmrtili šest ze sedmi členů hlídky 2. pěší divize USA

Severní Korea, jak ji neznáte: 10 snímků uzavřené

V té době mu bylo 71 let. Zbývající dva roky probíhala válka zejména v zákopech kolem rovnoběžky a strnula v patovém stavu. mezitím probíhala mírová jednání, která vždy skončila fiaskem. Teprve 20. července 1953 byla stanovena hranice mezi severní a jižní Koreou a kolem ní demilitarizované pásmo. 27 Díky jejich návštěvě země přezdívané Země klidného rána je to poprvé, co se cizinci vydávají do tohoto pásma podél hranice mezi dvěma státy, do tzv. demilitarizované zóny (DMZ). Jedná se o nárazníkové pásmo, ve kterém je soustředěno největší množství ozbrojených sil na světě Severní Korea: Investiční ráj pro velmi odvážné. Po schůzce mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským lídrem Kim Čong-unem se objevují plamínky naděje, že by se mohl investorům otevřít nový trh. autor: ČTK/AP. Lukáš Vincent, spolupracovník redakce. 21

9 zdí, plotů a proluk, které půlí svět – GV demilitarizované zóně — Česká televizePohraniční pásmo 2000 Film (85%) | FilmerNebezpečné místo pro lidi, ráj pro zvířata

únor - Vyjednavači USA a Severní Koreje se setkaly v Pchanmundžomu, na místě již dříve zničené vesnice na hranici mezi Jižní a Severní Koreou, kde je od roku 1953 zřízené Korejské demilitarizované pásmo, celkem 250 km dlouhé a přibližně 4 km široké Média: KLDR a Jižní Korea obnovily jednání o urovnání krize Jednání začala včera večer a trvala po celou noc více než 10 hodin. 23.08.2015, Sputnik Česká republika 2015-08-23T10:20+020 Dne 25. června 1950, poté, co 75 000 vojáků severokorejské lidové armády překročilo 38. rovnoběžku, tedy hranice mezi Jižní Koreou podporovanou OSN a Korejskou lidově demokratickou republikou, neformálně podporovanou Sovětským svazem a Čínskou lidovou republikou, začala korejská válka Soul - Sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una dnes navštívila demilitarizované pásmo oddělující obě Koreje, aby vyjádřila soustrast Soulu v souvislosti s úmrtím někdejší jihokorejské první dámy I Hi-ho. Jihokorejským představitelům předala květiny a kondolenční dopis od vůdce Kima, informovala agentura R Jižní Korea hodlá deportovat amerického občana zadrženého při pokusu přejít hranici do Severní Koreje. Devětapadesátiletý muž z Louisiany byl zatčen jižně od demilitarizovaného pásma, jež dělí oba korejské státy. Vyšetřovatelům řekl, že chtěl přispět k vyřešení napětí na Korejském poloostrově Demilitarizované pásmo [1] je pásmo bez vojenské přítomnosti, tj. území, kde se nenacházejí vojenské jednotky, zbraně, vojenská technika, vojenská stanoviště apod. Bývá vytyčováno dohodou, například mezi dvěma státy, mezi kterými existuje vojenské napětí a které se obávají napadení